Ceny - kácení stromů a kácení rizikových stromů

Kolik zaplatím za poražení stromu? Kolik stojí kácení - poražení stromu rostoucího blízko budovy, plotu, elektrického vedení?

Ceny kácení stromů

Cena kácení záleží na několika faktorech - je to velikost stromu, přístup ke stromu a zejména jeho vzdálenost od budov, plotů či čehokoli, na co nesmí spadnout. Z tohoto vyplývá, že cenu za pokácení pravě Vašeho stromu/stromů zde nenajdete.

Některé stromy naceníme podle fotografií, či se domluvíme na hodinové sazbě. Pokud takto cenu neumíme stanovit, tak se na stromy rádi a zdarma přijedeme podívat.

Na stránkách můžeme nabídnout hrubý "ceník", abyste si mohli udělat obrázek o ceně.
Jiste nic nezkazíte, pokud stromy změříte (obvod kmene ve výše 130 cm), vyfotíte jednou z dálky tak, aby byl vidět dům, či co je kolem a pak dvě, tři fota těsného okolí a pošlete nám je s přesnou adresou k nacenění.

Cenu dále ovlivňuje množství stromů - víc stromů vyjde na kus levněji - například kácení sedmi smrků s obvodem 70 - 100 cm v blízkosti altánu a plotu z druhé strany vyšlo na 4 500 kč - stromy jsme po odvětvení vyvazovaly mezi sebou tak, aby šly položit přesně mezi plot a latán.

Levné kácení

Pokácení stromu rostoucího jeden a půl násobek výšky od všeho, co by jeho pád mohl poškodit a zároveň je dobře přístupný, vyjde podle velikosti (obvod od 50ti do 200cm) na 300 až 1 000 Kč. V ceně je i odvětvení a rozřezání na kusy, se kterýmy je možno manipulovat. Minimální cena zakázky je však vždy 1 500 Kč.

Cena kácení stromů v těžko přístupném terénu

Kácení stromu, který je možno položit řezem u paty, ale roste v těžko přístupném terénu, je o 50% vyšší.

Cena kácení rizikových stromů (vždy bezpečně a s pojištěním)

Stromy rostoucí blízko všeho, co by pádem mohly poškodit. Kácí se se zachytáváním části, nebo veškeré dřevní hmoty do lana. Takové kácení lze stěží nacenit od stolu. Jen u jehličnanů lze orientačně říci o stromu s obvodem 80cm za cca 1 500 kč až 200 cm cca 4 000 Kč. Smrky a jedle se kácejí lépe než borovice.
U listnáčů záleží na větvoví. Například jasan 25m vysoký s obvodem 210cm, který se musel celý zachytávat do lana vyšel na 6 000 Kč. V okolí Ústí nad Labem, nebo k větším stromům vždy však rádi a zdarma přijedeme strom nacenit. U malých a vzdálenějších zakázek se obvykle domlouváme na hodinové sazbě za práci - 500 kč/hod člověk s pilou a 200 kč/hod pomocník (pokud je třeba) plus 10 kč/km (platíte jen cestu tam).

Příklady cen zakázek

Pro ilustraci uvádím tři různé zakázky:
Smrk 13m vysoký 130cm v obvodu s pěti metry volného prostoru v jednom směru za 2 500 Kč i s rozřezáním na 30cm špalky a odvozem větvoví.
Sedm smrků o výšce 10 - 13m obvod od 70 do 100cm rostoucí nad altánem z jedné strany a plotem z druhé strany za 4 500 kč s rozřezáním na 1m špalky a srovnáním větví na hromadu.
Jasan 25m vysoký 210cm obvod se zachytáváním všeho dřeva do lana za 6 000 Kč.